Bezpieczny i szybki sposób na sprzedaż nieruchomości.

Termomodernizacja budynku – czy warto i jakie to są koszty?

Inwestujemy w nieruchomości na terenie całej Polski.

skup nieruchomosci z problemami

Termomodernizacja budynku – czy warto i jakie to są koszty?

utworzone przez | wrz 23, 2021 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Mówi się, że prawdziwy dom to ciepło. Trudno się z tym nie zgodzić. Patrząc na to nie tylko w przenośni ale i dosłownie. Jednym w bardzo ważnych elementów każdego projektu jest ocieplanie budynku. Jest to ważne nie tylko zimą ale też latem. Zimą uchroni nas to przed mrozami a latem przed upałami. Za ocieplenie budynku cena będzie dosyć wysoka ale inwestycja zwróci nam się dzięki niższym rachunkom za ogrzewanie. Termomodernizacja budynku sprawi, że będzie on efektywniej utrzymywał ciepło więc nie będziemy musieli zużywać zbyt wiele energii na ogrzanie.

Ocieplanie budynku – ekipa budowlana

Aby mieć pewność, że wszystkie prace zostaną wykonane jak należy i nie będziemy musieli martwić się poprawkami należy znaleźć profesjonalną i sprawdzoną ekipę budowlaną. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w ekipę, która specjalizuje się w ocieplaniu. Jak szukać? Jest wiele możliwości. Możemy samodzielnie znaleźć ekipę w internecie kierując się opiniami i doświadczeniem. Warto zatrudnić kogoś z polecenia. Może ktoś ze znajomych lub rodziny robił to już wcześniej i ma sprawdzoną ekipę. Na ekipie nie warto oszczędzać. Jeżeli coś pójdzie nie tak to będzie nas to kosztowało nie tylko wiele czasu ale często również pieniędzy.

Termomodernizacja budynku – metoda lekka mokra

Jest to metoda, w której izolacja przyklejona zostaje do muru a następnie pokryta zostaje tynkiem cienkowarstwowym. Jest to bardzo często wykorzystywana metoda, ponieważ pozwala stworzyć małą grubość przegrody przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrych parametrów termicznych. Nie musimy się też martwić o stworzenie się mostków termicznych. Minusem tej metody jest konieczność dostosowania się do warunków atmosferycznych. Nie można z niej skorzystać przy silnym wietrze czy w bardzo słoneczny dzień. Przy tej metodzie musimy też postawić na bardzo dobrą ekipę budowlaną, ponieważ ewentualne poprawki czy naprawy są bardzo skomplikowane i drogie. Termomodernizacja budynku przy użyciu tej metody to bardzo dobre rozwiązanie.

Termomodernizacja budynku – metoda lekka sucha

W tej metodzie do mocowania izolacji stosuje się śruby, plastikowe kołki, zszywki czy gwoździe. Dzięki temu żadne warunki atmosferyczne nie są w stanie zatrzymać prac budowlanych. Daje to ogromną oszczędność czasu, ponieważ nie zawsze pogodę da się przewidzieć. Kolejnym plusem tej metody jest jej prostota. Nie musimy obawiać się, że niedoświadczona ekipa sobie z tym nie poradzi. Dodatkowo ewentualne naprawy czy poprawki są bardzo proste i nie wymagają ogromnych nakładów finansowych.

Ocieplanie budynku styropianem i wełną mineralną

To na jaki materiał się zdecydujemy ma ogromne znaczenie. Od tego zależy trwałość i późniejsze koszty. W Polsce najczęściej spotkamy ocieplanie budynku styropianem lub wełną mineralną. Te dwa materiały cieszą się dużą popularnością ze względu na niską cenę. Kolejnym ich plusem jest dobra izolacja oraz możliwość samodzielnego montażu. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić. Ten rodzaj ocieplenia spełnia swoją funkcję przez około 25 lat. Wielu specjalistów twierdzi, że lepszym wyborem jest wełna jednak okazuje się, że finalnie więcej osób wybiera styropian. Zatem ocieplanie budynku styropianem to duża oszczędność pieniędzy i skuteczność użytego materiału.

Ocieplenie budynku cena

Termomodernizacja budynku to spory koszt. Ciężko jednoznacznie powiedzieć jak duży. Wpływ na to ma wiele czynników. Musimy wziąć pod uwagę materiał na jaki się zdecydujemy, metodę jaką wykorzystamy czy ceny ekipy budowlanej jaką zatrudnimy. Ceny mogą być też różne w zależności od lokalizacji. Na potrzeby oszacowania kosztów załóżmy, że interesuje nas termomodernizacja budynku o powierzchni 100 m2. Będą to ceny uśrednione więc nie można brać tego za pewnik. Rozłóżmy te koszty na poszczególne części składowe.

Średnia cena za styropian grubości 15 cm i następnie wykończenie tynkiem mineralnym to 40-50 zł za m2. W tą kwotę zostały wliczone wszystkie materiały niezbędne do montażu. Jeżeli zdecydujemy się na grubszy o 10 cm styropian to musimy już doliczyć 10 zł/m2. Jeżeli zdecydujemy się zatrudnić ekipę budowlaną do montażu to za ocieplenie budynku cena będzie już wyższa. Może być to około 40-50 zł za metr kwadratowy. Oczywiście jest to koszt orientacyjny bo wszystko zależy od lokalizacji i tego na jaką ekipę się zdecydujemy. Ocieplanie budynku to spory wydatek ale nie warto na tym oszczędzać. Jest to inwestycja, która pozwoli nam w przyszłości zużywać mniej energii, a rachunki za prąd będą przyjemniejsze dla portfela. Jeżeli ten koszt jest dla Państwa za wysoki, a w zimę w domu nie da się mieszkać, można zgłosić się do skupu nieruchomości, który szybko spienięży nieruchomość i będzie można poszukać nowego mniejszego lokum.

Ocieplanie budynku – jak zaoszczędzić?

Największą oszczędność dostrzeżemy po czasie. Jest to inwestycja, która zwróci nam się dzięki mniejszym rachunkom. Kolejnym plusem jest troska o środowisko. Mniejsze zużycie energii jest bardzo ekologiczne. Na materiałach czy montażu nie powinniśmy oszczędzać. Od tego jak zostanie to zrobione oraz z jak trwałych materiałów zależy czy będziemy mogli się cieszyć niezawodnym ociepleniem przez długie lata. Nie będziemy musieli też dodatkowo inwestować w kosztowne naprawy czy poprawki. Ocieplenie budynku to bardzo ważny element każdej inwestycji.

słuchawka telefon nieruchomości

Pracujemy 7 dni w tygodniu od 8.00 do 22.00

 

Tel. 534-970-488

e-mail: kontakt@transakcja24h.pl