TRANSAKCJA24H.PL

Skup mieszkań i domów w całej Polsce

Pracujemy 7 dni w tygodniu od 8.00 do 22.00

Tel. 732-976-640

BLOG

Pożyczka z komornikiem – wszystko co warto wiedzieć

utworzone przez | kwiecień 15, 2021 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Czasami nasza sytuacja życiowa może się znacznie pogorszyć, a problemy finansowe zaczynają narastać. Wydaje się, że już nic nie można zrobić ale nawet z najtrudniejszej sytuacji da się znaleźć wyjście. Zajęcia czy egzekucje komornicze spędzają sen z powiem wielu osobom. Co zrobić jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji? Czy pożyczki z komornikiem są możliwe? Czy pożyczka dla zadłużonych z komornikiem przez internet to dobry pomysł? Jaka pożyczka na spłatę komornika będzie najlepsza? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Pożyczka z komornikiem – kto ją dostanie?

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem to najczęściej ostatnia deska ratunku. Tego typu pożyczki cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ posiadają kilka zalet.  Zazwyczaj takich pożyczek nie udzielają banki tylko firmy pożyczkowe albo osoby prywatne. Niesie to za sobą pewne ryzyko ale też daje możliwość uzyskania niezbędnych do spłaty komornika pieniędzy. Nie ma żadnych konkretnych wymagać co do osób, którym udziela się pożyczki. Nie jest to uregulowane prawnie, więc to pożyczkodawca podejmuje ostateczną decyzję. Ogromnym plusem tego rozwiązanie jest brak konieczności posiadania nieskazitelnej historii kredytowej. Nie jest to sprawdzane, ponieważ wiadomo, że osoba korzystająca z pożyczki z komornikiem ma już problemy. Pożyczkobiorca nie jest też sprawdzany w bazach dłużników (KRD, BIK, BIG).

Niestety pożyczka na spłatę komornika ma też wiele wad, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji. Przede wszystkim udzielenie pożyczki wiąże się najczęściej z bardzo dużą prowizją. Jeżeli nie mamy pewności co do możliwości spłaty to powinniśmy to dobrze przemyśleć. Dodatkowo pożyczka musi zostać odpowiednio zabezpieczona. Pożyczkodawca może zażądać samochodu pod zastaw, ustanowienia zabezpieczenia hipotecznego czy wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Bardzo często konieczne jest też przystąpienie do długu poręczyciela. To wszystko sprawia, że pożyczka dla osób z komornikiem może wplątać nas w jeszcze większe problemy finansowe.

Pożyczka z komornikiem – wypłata pieniędzy

Niestety pożyczka dla osób z komornikiem to mimo wszystko skomplikowany proces. Nasz wniosek musi zostać zaakceptowany, a to zazwyczaj trochę trwa. Jeżeli dostaniemy pozytywną decyzję to istnieją dwie możliwości wypłaty pieniędzy. Pożyczka może trafić na wskazane konto albo w gotówce zostać przekazana pożyczkobiorcy. Jeżeli trafi na konto to najczęściej komornik pobiera odpowiednią sumę. W drugim przypadku pieniądze przekazane bezpośrednio pożyczkobiorcy, powinny zostać przez niego przekazane komornikowi. Jeśli potrzebna jest szybka gotówka, można zgłosić się do firmy która kupi naszą nieruchomości za gotówkę w 24h.

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem przez internet

Sytuacja na świecie zmusiła wiele branż do przeniesienia się wyłącznie do internetu. Uzyskanie pożyczki z komornikiem również można załatwić przez internet. Na rynku jest wiele firm pożyczkowych albo prywatnych osób, które są w stanie udzielić pożyczki online. Taka możliwość wiele ułatwia. Poświęcony czas jest znacznie mniejszy, a rozwiązanie sprawy bez wychodzenia z domu na pewno jest też mniej stresujące. Wystarczy wybrać konkretną firmę i wypełnić wniosek na stronie internetowej. Warto też poczytać opinie i dopytać o wszystkie ewentualne wątpliwości. Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem przez internet to świetne rozwiązanie w wielu różnych sytuacjach.

pozyczka a komornik

Pożyczka z komornikiem – czy to bezpieczne?

Pożyczka dla osób z komornikiem na pewno niesie za sobą spore koszty. Wszystkie szczegóły powinny zostać omówione między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Najczęściej firmy udzielające takich pożyczek mają status parabanków, a to oznacza, że są poddawane cyklicznym kontrolom. Nie mogą działać niezgodnie z prawem, więc zachowane są standardy bezpieczeństwa. Wszystko na co się zgadzamy musi zostać zawarte w umowie. Dokładne czytanie umowy pożyczkowej jest bardzo ważne. Jeżeli nie rozumiemy niektórych elementów to warto poprosić o pomoc doświadczonego prawnika. Taka osoba wszystko nam wytłumaczy i doradzi czy taka pożyczka na spłatę komornika jest uczciwa.

Pożyczka z komornikiem – koszty

Niestety pożyczka na spłatę komornika to spory koszt. Należy podkreślić, że w takiej sytuacji to pożyczkodawca ponosi bardzo duże ryzyko. Jeżeli pożyczka zostaje dodatkowo zabezpieczona hipoteką albo przystępuje do niej poręczyciel to koszty są znacznie mniejsze. Jest to dużo bardziej komfortowa sytuacja zarówno dla pożyczkobiorcy jak i pożyczkodawcy. Mimo wszystko należy się przygotować na sporą prowizję, która może sięgać nawet kilkudziesięciu procent wartości pożyczki. Jeżeli dodatkowo korzystamy z usług pośrednika to dojdzie do tego jego prowizja.

Pożyczka z komornikiem – na to warto uważać

Jeżeli doszło do zajęcia komorniczego to zapewne masz już poważne problemy finansowe. W takiej sytuacji pozostaje niewiele opcji, a żadna nie jest rozwiązaniem idealnym. Dokładnie tak samo jest z kolejną pożyczką. Spłacimy jedno zadłużenie ale powstanie konieczność spłaty kolejnego. Jeżeli nie masz pewności co do możliwości spłaty nowej pożyczki to poważnie się zastanów czy to dobre wyjście z sytuacji. Najgorsze co można zrobić to wpaść w spiralę zadłużenia. Najlepiej sprzedać swoją nieruchomość firmie, która zapłaci za nie gotówką.

słuchawka telefon nieruchomości

Pracujemy 7 dni w tygodniu od 8.00 do 22.00

 

Tel. 534-970-488

e-mail: kontaktskup@gmail.com