Bezpieczny i szybki sposób na sprzedaż nieruchomości.

Jakie projekty domów można nabyć u architekta?

Inwestujemy w nieruchomości na terenie całej Polski.

skup nieruchomosci z problemami

Jakie projekty domów można nabyć u architekta?

utworzone przez | lis 4, 2021 | Blog | 0 komentarzy

Budowa nowego domu, może stanowić nie tylko wyzwanie finansowe, czy czasowe. O prawdziwy ból głowy, może Cię przyprawić sytuacja, w której przyjdzie Ci opiniować rozmaite projekty domów, wybierając ten, który najtrafniej celuje w Twoje potrzeby. Jest to sytuacja, z którą spotkasz się już na samym początku przygody z budową wymarzonego domu. I tutaj pojawiają się pytania: ile kosztuje projekt domu? Czy też, mówiąc ściślej, jakie są koszty architekta i czy w ogóle zachodzi konieczność korzystania z jego usług? I generalnie, jakie projekty domów można nabyć u architekta? Na te i inne pytania, odpowiadamy w niniejszym artykule.

Projekty domów – rodzaje

Rozmaici architekci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych projektów, intrygujących, użytkowych, czy też po prostu zapełniających rynkowe zapotrzebowanie. Tak naprawdę, projekty domów nie są ograniczone przez żadne odgórne kategorie, a wyłącznie przez gust i wyobraźnię zajmującego się nimi inżyniera.

Mimo wszystko można wyróżnić kilka rodzajów, które albo nie tracą na popularności na przestrzeni lat, albo zyskują ją, w zauważalnie szybkim tempie. Gdy idzie o projekty domów, to dwa najpopularniejsze rodzaje, stanowią zdecydowanie domy nowoczesne, oraz stojące do nich w opozycji, domy tradycyjne.

Domy nowoczesne, najczęściej cechują się nietypową, nieregularną bryłą, nadającą nieruchomości prestiżowego i luksusowego charakteru. Z drugiej strony mamy domy tradycyjne, które stawiają na podkreślenie ciepła domowego ogniska, oraz budowę serdecznej, gościnnej atmosfery, przy użyciu dobrze wszystkim znanych, geometrycznych rozwiązań. Każdy z tych rodzajów zasługuje na uwagę.

Natomiast ci, którzy cenią sobie użytkowość i ekonomiczną racjonalność, mogą postawić na budowę popularnego bliźniaka. W ten sposób możesz postawić dom z członkiem rodziny lub dobrym przyjacielem, partycypując z nim w kosztach, lub postawić go samemu, by w razie potrzeby wynająć, bądź sprzedać drugą część.

Jeżeli jednak zależy Ci na oszczędnościach, ale nie masz zamiaru z nikim dzielić swej zacisznej przestrzeni, a także niechętnym okiem spoglądasz na inwestycje, wówczas do gustu może przypaść Ci dom energooszczędny. Taki projekt domu może być nieco droższy, z uwagi na konieczność strategicznego rozmieszczenia elementów nowoczesnej technologii, ale trzeba przyznać, że jest to dobra inwestycja w przyszłość.

Na czym polega skup nieruchomości online?

Na czym polega skup nieruchomości online?

Ile kosztuje projekt domu?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba zwrócić uwagę na fakt, że koszty architekta związane są z dwoma czynnikami. Pierwszym z nich, o którym mało kto pamięta, jest fakt, że architekt, planując odpowiedni projekt domu, musi wziąć pod uwagę działkę, na której ten docelowo ma się znajdować. Cena za stworzenie projektu zagospodarowania działki, wraz ze wszystkimi formalnościami, powinna oscylować wokół 2 000 zł.

Błędem, który możesz w tym miejscu popełnić, jest zbyt prędkie skuszenie się na projekt domu z katalogu, kierując się niższą ceną, niż w przypadku wykonania projektu indywidualnego. Musisz pamiętać, że projekty katalogowe, nie tylko posiadają odgórne wymagania co do wielkości działki, czy orientacji budynku pod względem stron świata. Pewne elementy ich specyfiki, mogą zwyczajnie nie pasować do posiadanej przez Ciebie działki, co wymusi naniesienie kosztownych poprawek. Wówczas może się okazać, że indywidualny projekt domu, wcale nie będzie dużo droższy, a zapewni Ci dodatkowo spokojną głowę w trakcie całego procesu.

W tym momencie dochodzimy do drugiego z czynników, czyli właśnie wyboru pomiędzy projektem gotowym a katalogowym.

Indywidualne projekty domów, nie tylko pozwolą Ci na przekucie najśmielszych marzeń w rzeczywistość, ale zapewnią również, że w trakcie budowy nie dojdzie do żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Dom będzie prawidłowo usytuowany, a rozmieszczenie pomieszczeń zapewni komfort użytkowania i wygodę życia. Niestety, indywidualne projekty domów, mają pewien solidny minus – jest nim cena.

Jest ona zależna nie tylko od konkretnego typu domu, jaki planujesz wybudować, ale również od prestiżu biura, które zajmie się Twoim zleceniem. Koszty architekta, są w tym przypadku zazwyczaj wyliczane na podstawie metrów kwadratowych, jakie nieruchomość ma ostatecznie posiadać. Często jest to nawet 300 zł za metr kwadratowy, jednak wszystko zależy od specjalisty.

Warunki zabudowy – co warto wiedzieć?

Warunki zabudowy – wszystko co powinieneś wiedzieć

Jakie projekty domów bez architekta?

Projekty domów bez architekta, to coś, co zakrawa o fantastykę. Każdy projekt domu powinien być dostosowany do działki, na jakiej ma docelowo stanąć, a także powinien być przygotowany pod okiem fachowca. Darmowe projekty, które mogą Cię czasem kusić w internecie, raczej odradzamy. Nie warto oszczędzać na inwestycji, która ma Ci służyć przez całe życie – jest to, w dużej mierze, proszenie się o kłopoty.

Jedyną, realną alternatywę, mogą w tym przypadku stanowić gotowe projekty, dostępne w katalogach biur. Jest to znacznie tańsza opcja, gdzie w zależności od powierzchni użytkowej budynku, cena za projekt domu będzie oscylować w granicach od 8 000 zł do 14 000 zł. Musisz jednak mieć na względzie, to, o czym pisaliśmy wcześniej – konieczne może być dostosowanie projektu do Twojej działki, a to spowoduje wzrost kosztów.

Masz na sprzedaż mieszkanie z długami, albo takie, które wymaga mozolnych prac remontowych? Napisz do nas! Wypełnij formularz Skup Mieszkań i otrzymaj bezpłatną wycenę nieruchomości. Zdecyduj się na współpracę, a rozwiążemy Twój problem szybciej, niż się spodziewasz!

słuchawka telefon nieruchomości

Pracujemy 7 dni w tygodniu od 8.00 do 22.00

 

Tel. 534-970-488

e-mail: kontakt@transakcja24h.pl